5 Mayıs 2010 Çarşamba

DENGEMİ KAYBETTİM HÜKÜMSÜZDÜR80'li yıllarda  Cumhuriyet gazetesi için abim "Renksiz gazete, sırf yazı okunur mu" diye eline bile almazdı. Gazeteler ona göre bol resimli ve az yazılı olmalıydı.
..
Gazetelerin ilan sayfalarını okumayı çok severim. Bazen öyle bir ilan okursunuz ki, şaşırır kalırsınız. Bundan 10 yıl kadar önce gazetede okuduğum ilanı hala unutamıyorum. Yazı aynen şöyleydi;
"Anadolu yakasındaki evimden Avrupa yakasındaki iş yerime kadar arabada  gazetelerimi okuyup bana refakat edecek sekreter arıyorum." Şaka gibi değil mi?
Sonra bir sürü garip gazete ilanları dikkatimi çekti. Bazılarını sizinle paylaşmak isterim.
Nişan Bozma ve Kınama
"Evlatlarımızın mutluluğu için 25 milyon harcayarak Salamis Bay otelde yaptığımız görkemli nişan bozuldu.
Nişanın bozulmasından sonra ailemizi ve kızımızı karalama girişimlerini şiddetle kınıyoruz.
Not: Nişanda kızımıza takılan takılar iade edilmiştir"

Evlatlıktan Ret
"Oğlum Cüneyt D..karısı Mine D...'i bana olan saygısızlıklarından ve terbiyesizliklerinden dolayı reddediyorum.
Baba: Ömer D.."

Redde Teşekkür
"...Tarihinde gazetedeki seri ilanlar bölümünde evlatlıktan ve kardeşlikten ret duyurusu tarafımızdan memnuniyetle karşılanmıştır. Bu isabetli kararlarından dolayı ömer D... ve Candan D..'e teşekkürü borç biliriz.
Mine - Cüneyt D.."

"Beni ve ailemi 5 senedir telefonla rahatsız eden 40 yaşındaki abdestli namazlı telefon sapığı Hayrettin F... ağır sanayide döşemecilik yapmaktadır. Kendisi hukuken 2 kez cezalandırılmıştır. Ancak yaptığı suçu herkesin bilmesini istiyorum.
Bütün Kayserililere duyurulur."

"İlkokul mezunlarının rahatlıkla geçtiği sürücü kursu sınavını Üniversite öğrencisi oğlum Abdülbaki  S... geçememiştir. Babası Halil İbrahim S..."

" Kocaya kaçan kızımın dantel ağırlıklı çeyizi döviz karşılığı satılıktır Tel...."

"Sevgili Hırsız, Akkonak mahallesinde ...Marka arabamdan çaldığınız dizüstü bilgisayarımda 8 yıldır biriktirdiğim arşivim, henüz yayınlanmamış kitabım ve benim için hayati önem taşıyan projelerim vardı.
Eğer bilgisayar içindeki notlarımı aşağıda yazdığım adrese yollarsanız lap topumu size helal edeceğim.
Yazar ve Motivasyon uzmanı Mustafa Ç..." 

"Çorum Kunduzhan mahallesindeki evimizin bahçesinden Tosunpaşa isimli Sivas Kangal cinsi eğitimli koç, Altınbaş isimli koyun ve 7 aylık yavrusu arife günü kaybolmuştur. Evladımız gibi sevdiğimiz hayvanlarımızı  bulana 2 bin lira ödül verilecektir."

.

2 yorum:

eymenerdogan dedi ki...

Selma teyze sürücü kursu hakkında yazdığınız yazı çok güzelmiş :)
Türk milleti ne kadar garip bir millet :)

selma dedi ki...

malesef eymencim..
yurdum insanı işte..