6 Temmuz 2014 Pazar

BİZİM EVİN HALLERİHafta sonu olunca evimizde bir telaş başlar. Eşim Bursa'dan, büyük kızım evinden gelecek. Onlara istedikleri yemekler yapılacak, ev temiz olacak..
Bu hafta Beyefendi geç vakit, büyük kızım erken geldi. Üç kızım ve her zamanki gibi kızlardan birinin arkadaşı ile kalabalık bir kadın güruhu içinde zaman geçirdik. 
Büyük kızımın geldiği haftalar evde ekstradan bir eğlence olur. Ciddi görünümünün aksine komik, kafa dengi bir çocuktur. 
Cuma akşamı iş çıkışında geldi, yemekten sonra başladı bizi taciz etmeye. "Yürüyüşe çıkalım, tenis oynayalım." 
"Be mübarek evlat bütün bir gün çalışmışsın dinlensene." Kardeşleri anında ortadan yok oldu, biz ana kız bakışıyoruz öylece. Yürüyüş parkuru işime gelmediği için sitenin içindeki tenis kortuna ikna oldum. 

Başıma geleceği biliyorum ama ne yapayım. Bir kaç yıl önce bir yazımda büyük kızımın tenisle olan macerasını anlatmıştım. Tenis hocasını bezdirmiş hoca ders vermek istememişti. 
Başladık oynamaya ama attığım hiç bir topu karşılayamıyor, kendi attıkları da sağa sola kaçıyor. Attığı topları kurtarayım diye koşuşturmaktan canım çıktı. Bu arada tenis Selfie'si çekiyor, oynuyor, zıplıyor, kısacası tenisle ilgili tek icraatı elinde raket olması. Kendi adına çok eğlendi ama ben kendim için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Allah'tan bu zulmü uzun sürdürmedi de evimize döndük. 

Ortanca kızım, (mercimeğim) Erasmus programı dahilinde Almanya - Düsseldorf'a okumaya gidecek. Pasaportmuş, vizeymiş bir telaş içerisindeyiz. Onun adına seviniyor olsam da bir anne olarak müthiş panik içerisindeyim. Gecenin bir vakti ülseri nüksederse, hastalanırsa, kötü insanlarla karşılaşırsa. Almanya soğuk olur; kendisine dikkat edebilecek mi? Nerede olumsuz bir düşünce var onlar aklıma geliyor ve bu düşünceleri kafamdan kovmaya çalışıyorum.
Küçük kızım mercimekle ikiz gibi büyüdüğü için gidiyor olmasına üzülüyor fakat asıl üzüldüğü şey çok komik.
"Evde ikimiz kalacağız sen takarsın şimdi bana, korkuyorum." diyor.
"Kesin takacağım çünkü Üniversiteye hazırlanacaksın, boş durmak yok." diye iyice korkutuyorum, gülüşüyoruz. 
Günler geçiyor; Her sağlıklı günümüze şükrederek yaşayıp gidiyoruz.

2 yorum:

Uyuşuk Hayalperest dedi ki...

:)
Allah mutluluğunuzu daim etsin, her daim.

selma dedi ki...

Teşekkür ederim. :)